
Dažnai užduodami klausimai:
Ar gali gyventojai namų ūkyje susidarančias atliekas (išskyrus komunalines atliekas) atvežti nemokamai ir jas išrūšiuoti į aikštelėse esančius konteinerius?
Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė skirta tik didelių gabaritų atliekų surinkimui. Atliekas į aikšteles gyventojai turėtų atvežti jau išrūšiuotas, nes jos yra skirstomos pagal rūšis ir sudedamos į atskirus konteinerius.
Ar priimsite senas automobilio padangas su plieniniais ratlankiais?
Sumontuotų padangų su ratlankiais nepriimame. Vadovaujantis LR atliekų tvarkymo taisyklių nuostata, skirtingų rūšių atliekos turi būti atskiriamos. Automobilio ratą sudaro dvi skirtingos medžiagos (guma ir metalas), todėl priduodant, ratai turi būti išmontuoti ir ratų diskas bei padanga priduoti atskirai.
Kur priduoti kelis lapus šiferio, ar už tai turėsiu mokėti?
Šiuo metu asbesto turinčias atliekas galite pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles (DGASA), priimančias šias atliekas. Didesnis kiekis, nei 200 kg priimamas Marijampolės regiono nepavojingų atliekų sąvartyne esančiame: Uosinės k. 4, Marijampolės savivaldybė.
Daugiau informacijos apie sąvartyne priimamas atliekas rasite čia: http://www.maatc.lt/marijampoles-regioninis-savartynas/
Atkreipkite dėmesį į tai, kad asbesto turinčios atliekos turi būti paruoštos pridavimui kaip tai numatyta taisyklėse.
Ką daryti sudužus gyvsidabrio termometrui?
Jeigu sudaužėte termometrą ir gyvsidabris pasklido ant stalo ir/ar grindų, jokiu būdu nevalykite jo šluoste, nesiurbkite siurbliu, nes gyvsidabris pasklis dar plačiau, o jo garavimo paviršius padidės. Gyvsidabrį reikia rinkti nuo užteršto ploto pakraščių vidurio link, vadovaujantis žemiau pateiktomis rekomendacijomis:
1) Pirmiausiai iš patalpos išveskite vaikus;
2) Pasiruoškite nedūžtantį indą su vandeniu ir sandariu kamščiu, storesnio popieriaus lapą, duonos ar lipnią juostą arba klijais pateptą popieriaus lapą;
3) Pačius didžiausius rutuliukus sustumkite (ne pirštais) į voką arba ant storesnio popieriaus ir supilkite į butelį su vandeniu. Paskui įspausdami į duonos riekę surinkite mažesnius rutuliukus, o pačius mažiausius lašelius surinkite su lipnia juosta ar klijais suteptu popieriumi;
4) Visą surinktą gyvsidabrį supilkite į stiklinį indą su vandeniu ir sandariai uždarykite;
Jokiu būdu surinkto gyvsidabrio nedeginkite, nemeskite į buitinių atliekų konteinerį, nes taip galite užteršti visą patalpą. Indą su gyvsidabriu pristatykite į savivaldybės atliekų priėmimo aikštelę arba kitą pavojingų atliekų surinkimo vietą.
5) Paviršių, ant kurio išsipylė gyvsidabris, nuvalykite 0,2 proc. vandeniniu kalio permanganato tirpalu (2 g kalio permanganato 1 l vandens) arba muilo ir sodos tirpalu (52 g sodos ir 45 g muilo 1 litrui vandens), po to patalpas dar kartą išplaukite ir gerai išvėdinkite.
Jeigu patys surinkti gyvsidabrį neturite galimybių, palikite patalpas ir kreipkitės pagalbos telefonu 112. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai atliks mechaninę ir cheminę demerkurizaciją. Dėl gyvsidabrio koncentracijos patalpų ore nustatymo, kreipkitės į artimiausią Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos departamentą.